Kontakt

Adress

Västra Ekoskolan

Sorundavägen 2

137 93 Tungelsta

info@)ekoskolan.se

Tel: 08-500 371 74 (växel)

Vårdnadshavare med barn på skoan använder med fördel School Softs app i mobilen eller webben: https://sms.schoolsoft.se/ekoskolan/jsp/Login.jsp

För tekniskt stöd med SchoolSoft, kontakta Janne: janne@ekoskolan.se

Rektor

Katri Salander

rektor@)ekoskolan.se

Tel: 08- 500 371 74 (växel)

Personal

Carolina Acevedo

Lärare, idrott, spanska, fritidsansvarig och resurs

carolina@ekoskolan.se

Lisa Andersson

Lärare förskoleklass samt fritidsledare

lisa@ekoskolan.se

Linda Blomqvist

Fritidsledare och resurs

linda@ekoskolan.se

Ann Lundström Tillberg

Förstelärare, ansvarig lärare åk F och 1

ann@ekoskolan.se

Matilda Isaksson

Klasslärarare åk 2

matilda@ekoskolan.se

Pia Trygg

Klasslärare åk 3

pia@ekoskolan.se

Lini Bergsäter

Klasslärare åk 4-6

lini@ekoskolan.se

Lycille Stenlund Jusonius

Lärare bild, textil, trä och metallslöjd

Kirsten Spratt Marcusson

Lärare musik

kirsten@ekoskolan.se

Kristina Holmberg

Specialpedagog

kristina@ekoskolan.se

Mohammad Essmail

Köksbiträde

mohammad@ekoskolan.se

Janne Forsling

Husfar, adm, it, hkk och kock

janne@ekoskolan.se

Styrelsen

Ordförande: AnnLouise Hörberg

ordforande@ekoskolan.se

Vice ordförande: Michel Virdeby

viceordforande@ekoskolan.se

Kommunikationsansvarig: Mia Öhrn

kommunikationsansvarig@ekoskolan.se

Teknikansvarig: Andreas Edmark
(Samordning av föräldrainsatser)

teknikansvarig@ekoskolan.se

Interiöransvarig: Therese Larsson
(Samordning av föräldrainsatser)

interioransvarig@ekoskolan.se

Webbansvarig: Emma Törnkvist

webbansvarig@ekoskolan.se

Sekreterare: Linda Eriksson

sekreterare@ekoskolan.se

Valberedning:
Maria Ståby, maria.staby@klaragymnasium.se
Josef Salih, josefsalih08@gmail.com

Personalrepresentant i styrelsen: Jan Forsling

janne@ekoskolan.se