Kontakt

Adress

Västra Ekoskolan

Sorundavägen 2
137 93 Tungelsta
info@)ekoskolan.se
Tel: 08-500 371 74 (växel)

Vårdnadshavare med barn på skolan använder med fördel School Softs app i mobilen eller webben: https://sms.schoolsoft.se/ekoskolan/jsp/Login.jsp

För tekniskt stöd med SchoolSoft, kontakta Janne: janne@ekoskolan.se

Rektor

Katri Salander
rektor@ekoskolan.se
Tel: 08- 500 371 74 (växel)

Personal

Carolina Acevedo
Lärare, idrott, spanska, fritidsansvarig och resurs
carolina@ekoskolan.se

Lisa Andersson
Lärare förskoleklass samt fritidsledare
lisa@ekoskolan.se

Linda Blomqvist
Fritidsledare och resurs linda@ekoskolan.se

Ann Lundström Tillberg
Förstelärare, ansvarig lärare åk F och 1
ann@ekoskolan.se

Matilda Isaksson
Klasslärarare åk 2
matilda@ekoskolan.se

Emilia Rundblad
Klasslärare åk 3
emilia@ekoskolan.se

Lini Bergsäter
Klasslärare åk 4-6
lini@ekoskolan.se

Lycille Stenlund Jusonius
Lärare bild, textil, trä och metallslöjd
lycille@ekoskolan.se

Lena Åman
Speciallärare
lena@ekoskolan.se

Mohammad Essmail
Köksbiträde
mohammad@ekoskolan.se

Janne Forsling
Husfar, adm, it, hkk och kock
janne@ekoskolan.se

Styrelsen

Ordförande: Caroline Jernberg
ordforande@ekoskolan.se


Vice ordförande: Gittis Wressel

viceordforande@ekoskolan.se


Kassör: Madeleine Johansson

kassor@ekoskolan.se


Vice kassör: Frida Rosenlind

vicekassor@ekoskolan.se


Samordnare 1: Robin Åberg

samordnarerobin@ekoskolan.se


Samordnare 2: Therese Luthman

samordnaretherese@ekoskolan.se


Ledamot: Sara Ljungwald

ledamot@ekoskolan.se


Ledamot 2: Teresa Fabik

ledamot2@ekoskolan.se


Sekreterare: Linda Eriksson

sekreterare@ekoskolan.se


Webbansvarig: Emma Törnkvist

webbansvarig@ekoskolan.se


Personalrepresentant i styrelsen:
Jan Forsling

janne@ekoskolan.se


Valberedningen


Tina Rosén
r78tina@gmail.com


Tobias Luthman

tobbe@lillt.se